Milyen illóolaj használható az arcápolásban

A különféle növényekből nyert illóolajokat régóta használják az emberek. Aromásként széles körben használják. A nagy illékonyság a kémiai aktivitással kombinálva meghatározta igényüket a kozmetológiában és parfümgyártásban használt készítmények összetevőjeként. Terápiás és profilaktikus célokra is használják.

bőrfiatalító olajok

Mivel képesek mélyen behatolni a dermiszbe, gyakran szerepelnek különféle kozmetikai maszkokban. Használatuk tiszta formában a megnövekedett kémiai aktivitás miatt nem gyakori, ami ebben az esetben súlyos irritációt okozhat. Ezért az arcbőr illóolajait csak oldatok formájában használják. Ráadásul az oldatok alapja nem víz, mivel nem oldódnak benne, hanem különféle növényi olajok. Kivételt képeznek azok az esetek, amikor pontszerű ütés szükséges a hibákra. A természetes krémek alapként is szolgálhatnak.

Fontos! Ne adjon illóolajokat kész krémekhez és egyéb kozmetikumokhoz. Az a tény, hogy az oldat egyéb összetevőinek a bőr mélységébe történő eljuttatásában a szállítási szerepet töltik be, ezért használatuk beláthatatlan következményekhez vezethet.

Az illóolajos kozmetikai arcmaszkok minden bőrtípusra hatékonyak lehetnek. A legfontosabb dolog a maszk megfelelő összetételének kiválasztása. Ezért ismerni kell a leggyakrabban használt olajok tulajdonságait.

Kompozíciók zsíros bőrre

A teafa-, fenyő-, kámfor-, rozmaring- és bergamottolajok jól hatnak a problémás dermiszre, a faggyúmirigyek fokozott aktivitásával. Ez a lista nem korlátozott. Sőt, meg kell jegyezni, hogy sok közülük univerzális hatással van a különböző bőrtípusokra.

  • A teafaolaj jól megmutatta magát a problémás bőrre, a faggyúmirigyek károsodott működésével járó maszkok összetételében. Antiszeptikus tulajdonságai miatt rendkívül hatékony a pattanások, pattanások és más ilyen jellegű gyulladásos megnyilvánulások ellen.
  • teafaolaj a bőrfiatalításhoz
  • A fenyőolaj hasonló tulajdonságokkal rendelkezik. Hatékony a problémás dermis megnövekedett zsírváladékszintű gyulladásai és tályogai ellen is. Emellett fiatalító hatással van az arc felszínére, kisimítja azt. Ezért a fenyő illóolajos arcmaszkokat gyakran használják az öregedő bőr tonizálására és megfiatalítására.
  • A fehér kámforolaj antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik, és sikeresen használják gyulladáscsökkentő szerként, különféle kozmetikai maszkok részeként. Az ilyen maszkok hasznosak a pattanások, gennyes kiütések és más gyulladások ellen, mivel segítenek normalizálni a faggyúmirigyek munkáját és normalizálni a problémás dermisz izzadását. Hasznosak lehetnek az öregségi foltok és szeplők halványításában is.
  • rozmaring olaj bőrfiatalításra
  • A rozmaringolaj összetételétől függően három típusra osztható:
    1. Kámfor-borneol.
    2. Cineole.
    3. Verbenonic.

Amikor kiválasztjuk, hogy egy adott esetben mely típusok előnyösebbek, emlékezni kell arra, hogy a kámfor-borneol típusú maszkok hasznosabbak a problémás, zsíros, gyulladásra hajlamos bőr esetében. Fokozott hámlású, száraz bőrre, valamint hervadó és érdes bőrre a verbenon típus alkalmasabb.

öregedő bőr hogyan fiatalítsunk olajokkal

Az ilyen maszkok használata normalizálja a faggyúmirigyek munkáját, lágyítja és kisimítja az arc felületét, visszaállítja annak rugalmasságát. Ugyanakkor a pórusok megtisztulnak és szűkülnek. Érezhető gyulladáscsökkentő hatása is van, ezért a bőrbetegségek széles skálája ellen, a furunculosistól és dermatitisztől a pattanásokig széles körben igényelt alkalmazása.

Alkalmazás száraz bőrre

Arra a kérdésre válaszolva, hogy mely olajok működnek a legjobban a száraz bőrön, mindenekelőtt a narancs, mirha, szantálfa, rózsa és pacsuli olajait kell megnevezni. Hidratálásra való felhasználásuk sikeresen helyettesítheti a drága krémeket. Hatásuk azonban nem korlátozódik a nedvességre.

narancsolaj a bőrfiatalításhoz
  • A narancsolajat száraz bőrre használják a jelentős kiszáradás szakaszában. Szinte minden hidratáló hatású növényi alapolajhoz jól passzol. Az ezt tartalmazó maszkok jól mutatták magukat a hegekkel és hegekkel szemben. Ezenkívül képesek helyreállítani az epidermisz ereinek normális működését, ezáltal megszüntetik a rosacea hatásait. Segít az öregségi foltok eltávolításában is.
  • A mirhaolajat terápiás és profilaktikus szerként használják nagyon száraz, repedezett bőrre. Képes gyorsan megállítani a száraz bőr gyulladását és kipirosodását, puhítja és helyreállítja rugalmasságát.
  • A szantálfaolaj jól működik a száraz, megereszkedett bőrön, amely elvesztette természetes tónusát. Képes visszaállítani a száraz bőr rugalmasságát és természetes tónusát, kisimítja a szem- és szájzug körüli finom ráncokat. Hatékonyan működik a száraz, dehidratált bőr vízháztartásának helyreállításában, ami télen különösen fontos. Ezenkívül fehérítheti a bőrt, és halványítja a hegeket és hegeket.
  • A rózsaolaj sokoldalúsága miatt nagyon népszerű. Nemcsak a száraz bőr hidratálását segíti elő, hanem feszesítő hatása is van, korrigálja az arc oválisát és kisimítja az apró ráncokat. Csökkenti az epidermisz túlérzékenységét és serkenti az anyagcserét a sejtszövetekben.
rózsaolaj a bőrfiatalításhoz

Az arcbőr feszesítésére, szárazságától való megszabadulásra rózsaolaj ajánlott.

  • A pacsuli olajat a száraz bőr helyreállítására és simítására használják. Növeli az alap növényi olajok hidratáló hatását, biztosítva azok behatolását a bőr mélyére. Ennek köszönhetően a sejtszövet tápanyagokkal minőségi telítődése következik be.

Illóolajok a bőrfiatalításhoz

Az arcfiatalításra szolgáló illóolajok leggyakrabban univerzális hatásúak, és minden bőrtípusra használhatók. Fontolja meg, melyikük befolyásolja legjobban a bőr megfiatalítását.

  • A citromolaj típustól függetlenül képes megfiatalítani a bőrt, lassítva annak öregedését. Emellett stabilizálja a zsírváladék képződését, szűkíti és tisztítja az arc felszínének pórusait. Erős fehérítő tulajdonságokkal is rendelkezik.
  • citromolaj a bőrfiatalításhoz
  • A narancsolaj kétféle változatban kapható, mert édes és keserű narancsból is készíthető. Édes narancsból készült, elsősorban vízhiányos és érdes, valamint idősödő bőrre használják. A keserűnarancsból készült, a faggyúmirigyek működését normalizáló képessége miatt gyakrabban használják zsíros bőrre. Típusától függetlenül egyformán képes gyulladáscsökkentő és fehérítő hatást biztosítani.
  • Az ylang ylang olaj tulajdonságai is sokoldalúak. Minden bőrtípust képes helyreállítani és megfiatalítani. És nem kevésbé hatékonyan befolyásolja az arc felületének problémás területeit, szűkíti a pórusokat és helyreállítja a normál anyagcserét. Emiatt gyakran nem csak fiatalításra használják, hanem akkor is, ha aknétól és egyéb bőrgyulladásoktól kell megszabadulni.
ylang ylang olaj a bőrfiatalításhoz

Alkalmazás jellemzői

Mivel az illóolajok kémiailag és biológiailag aktív anyagok, használatuk során számos szabályt be kell tartani:

  • Nem szabad megengedni, hogy a szemébe kerüljenek. Ha ez továbbra is fennáll, azonnal öblítse ki a szemét meleg vízzel.
  • Alkalmazásuk után a bőr enyhe kipirosodása megengedett. Ha azonban viszketéssel vagy más kellemetlen reakciókkal jár, módosítania kell az összetételt, vagy meg kell győződnie arról, hogy az adagolást nem sérti.
  • a bőr lemosása a fiatalítás után olajokkal
  • Nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a kompozíció aromája hogyan hat a szaglásodra. Ha a szag kellemetlen az Ön számára, akkor jobb, ha lecseréli, mivel a készítmény sikeres működése többek között az Ön egészségének köszönhető.
  • Ugyanezen okból előre tudnia kell, hogyan befolyásolhatja az általános tónusát. Tehát lefekvés előtt ne használjon olyan készítményt, amely növeli a szervezet aktivitását. Ugyanígy a pihentető hatású kompozíciók nem alkalmasak reggelre.